Trasy EDK

EDK oferuje wiele niezwykłych tras. Możesz wybrać jedną z nich, wybierając najpierw miejsce, z którego chcesz wyruszyć a następnie trasę która chcesz przejść. Warto jest się wcześniej zapoznać z opisem trasy oraz sumą przewyższeń aby dostosować stopień trudności do własnych możliwości.

Wybierz trasę

Jak powstają trasy?

Na początku są pasjonaci, którzy postanawiają wytyczyć nową trasę w swoim rejonie.Trasa powinna wieść przez malownicze tereny, ciekawe szlaki historyczne. Miejsca pozwalające na kontemplacje w ciszy z dala od zgiełku ulicy. Trasa powinna być zgodna ze standardami trasy EDK.

W kolejnym etapie pasjonaci sami muszą nią przejść, aby sprawdzić, czy da się dotrzeć do celu. Planują rozmieszczenie stacji drogi krzyżowej przy przydrożnych kapliczkach, kościołach, miejscach charakterystycznych na rozważania.

Trasy EDK muszą spełnić określone kryteria. Jeśli to możliwe powinny unikać miasta, miejsc ruchliwych, dróg asfaltowych na rzecz zanurzenia w przyrodzie i ciszy.

W ten sposób powstaje przygotowany ślad GPS wraz z opisem trasy.

Weryfikacja trasy odbywa się w nocy. Należy pamiętać, że nocą dużo mniej widać, a opis musi być dopasowany do wędrówki w ciemności. Osoby weryfikujące sprawdzając zgodność opisu trasy w różnych warunkach.

Ostatnim etapem jest zatwierdzenie trasy. Następuje ono po poprawnym wyznaczeniu trasy oraz zweryfikowaniu opisu.

Wytycz swoją trasę EDK

Jeśli jesteś osobą pełną entuzjazmu, lubiącą piesze wędrówki po nieznanym dla Ciebie terenie. Dodatkowo potrafisz docenić atrakcyjność i walory krajoznawcze terenu - jesteś odpowiednią osobą do tego aby wytyczyć trasę EDK. Dołącz do zespołu ludzi, których pasjonuje tyczenie tras. Zgłoś się i zobacz, co musisz zrobić aby wytyczyć nowe trasy.

EDK wciąż się rozwija

Potrzebuje Twojej pomocy. Jeśli uważasz, że jest to ważny i cenny projekt dokonaj wpłaty. Jeśli EDK pomogło Ci w zmianie swojego życia, dokonaj wpłaty.

Jeśli marzysz o lepszym świecie, w którym ludzie zmieniają się na lepsze dzięki EDK – dokonaj wpłaty