pl

Trasa EDK 2019

Sługi Bożego Ks. Stanisława Sudoła

Początek
Raniżów

Koniec
Raniżów

Długość trasy
41 km

Suma podejść
279 m

Data EDK
05.04.2019

Trasa pełna

Trasa

Raniżów, Staniszewskie, Zielonka, Mazury, Turka, Posuchy, Poręby Wolskie, Wola Raniżowska, Lipnica, Dzikowiec, Zembrza, Raniżów

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa raniżowskiej EDK rozpoczyna się w kościele parafialnym w Raniżowie a kończy przy Figurze Jezusa Miłosiernego na rynku w Raniżowie. Trasa we większości przebiega drogami utwardzonymi, jest tez kilka odcinków dróg polnych i leśnych. W czasie przejścia z Raniżowa do Staniszewskiego bezwzględnie idziemy chodnikiem. Wyruszamy po Mszy Świętej o godz. 20.00. Trasę każdy pokonuje we własnym tempie, idziemy pojedynczo lub w niewielkich grupach. Poszczególne stacje EDK będą dodatkowo oznaczone białymi zniczami. Pamiętamy o regule milczenia, trasę pokonujemy w taki sposób aby innym nie przeszkadzać w modlitwie i skupieniu. Jedynie rozważania stacji drogi krzyżowej można odczytać głośno.  Od godziny 20.00 w przedsionku kościoła sprzedaż pakietów uczestnika w cenie 15 zł. Na zakończenie Mszy każdy uczestnik EDK otrzyma drewniany krzyż który zabierzemy na drogę. W razie potrzeby dodatkowych informacji proszę o telefon: 888 126 008Z uwagi na ponad 40 kilometrow do przejścia, porę nocną oraz brak zabezpieczenia medycznego, zaleca się udział w EDK osobom o dobrej kondycji fizycznej.Początek  raniżowskiej EDK jest w  kościele parafialnym w Raniżowie. Obok kościoła jest duży parking gdzie można zostawić samochód. Zarówno dojazd jak i powrót każdy organizuje sobie we własnym zakresie.
Każdy z uczestników powinien mieć kamizelkę odblaskową oraz latarkę, najlepiej czołową. Proszę pamiętać, że na trasie EDK nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc. Każdy uczestnik musi pamiętać aby zaprać ze sobą coś do jedzenia i do picia. Bardzo proszę aby tam gdzie to jest możliwe poruszać się po chodniku, zwłaszcza na odcinku z kościoła w Raniżowie do miejscowości Staniszewskie.

Rejon

Raniżów

WNMP

Adres parafii

ul. Grunwaldzka 32
36-130 Raniżów

Koordynator

Jan Puzio

Wspierają EDK