pl

Trasa EDK 2019

Niebieska - św. Aleksego

Początek
Piotrków Trybunalski

Koniec
Przedbórz

Długość trasy
48 km

Suma podejść
299 m

Data EDK
12.04.2019

Trasa pełna

Trasa

Piotrków Trybunalski - Longinówka - Milejów - Łazy Duże - Tomawa - Dorszyn - Reducz - Felicja - Łęki Szlacheckie - Dobreniczki - Dobrenice - Kalinki - Korytno - Przedbórz (Kościół św. Aleksego)

Informacje dodatkowe o trasie

OSTATNIA DATA AKTUALIZACJI ŚLADÓW MAP I OPISÓW: 17/03/2018


W TRAKCIE DROGI MOŻESZ LICZYĆ WYŁĄCZNIE NA SIEBIE, NIE JEST ZAPEWNIONE ŻADNE ZABEZPIECZENIE TRASY ANI JAKAKOLWIEK POMOC MEDYCZNA.


Trasa ma 48 km, przebiega w większości mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi a fragmentami drogami gruntowymi i leśnymi. W zależności od pogody niektóre fragmenty mogą być błotniste. Jest to bardzo wymagająca trasa, ze względu na to trasa przeznaczona jest dla osób uprawiających regularnie aktywność fizyczną oraz przygotowanych do długotrwałego wysiłku.
Ze względu na stopień trudności trasa przeznaczona jest dla osób sprawnych fizycznie.

ZANIM WYRUSZYSZ Z DOMU KONIECZNIE:


 • przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka,
 • weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,
 • miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe),

 • sprawdź lokalną prognozę pogody,

 • poinformuj bliskich o planowanym wyjściu,

 • zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia,

 • przemyśl jak wrócisz po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej,

 • zapoznaj się ponownie z przebiegiem i charakterem wybranej trasy.

 • Warto przygotować sobie własny drewniany krzyż, mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking), wziąć ze sobą GPS, pliki z wgranymi śladami tras można ściągnąć ze strony, mieć mapę obszaru, po którym przebiega trasa EDK


Poranne msze św. w Przedborzu odprawiają się o godzinie 6:30 oraz 7:00.

Nie jest planowane wspólne zakończenie, każdy kończy swoją Ekstremalną Drogę Krzyżową indywidualnie. Powrót należy zapewnić sobie we własnym zakresie. Nie posiadamy informacji na temat możliwości skorzystania z transportu publicznego.


PORUSZANIE SIĘ NA TRASIE:

 • W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.
 • Zgodnie z prawem EDK ma charakter długiego, indywidualnego przejścia.

 • Nie planuj nadmiernie długich postojów.

 • Na trasie, a szczególnie na fragmentach tras prowadzących poboczem jezdni należy zachować szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego. Poruszać się można w grupach mniejszych niż 10-cio osobowe. Konieczne jest posiadanie elementów odblaskowych.

 • Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.

 • W niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska.

INFO Dodatkowe informacje o rejonie

Ekstremalna Droga Krzyżowa w rejonie Piotrków Trybunalski wyruszy w piątek, 12 kwietnia 2019 roku. Rozpoczniemy ją mszą św. o godzinie 19:00 w Kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Rycerska 3. 

 Zapisy odbywają się jedynie poprzez stronę www.edk.org.pl

Pakiety uczestnika będą wydawane w dniu wyjścia od godziny 18:00 na dziedzińcu klasztornym oraz bezpośrednio po mszy św. również na dziedzińcu klasztoru Panien Dominikanek.

W wydawanych materiałach znajdują się: mapa z zaznaczonym przebiegiem trasy, dokładny opis trasy, egzemplarz rozważań, opaska odblaskowa, pamiątkowa opaska.

Przy wydawaniu materiałów wnosimy opłatę pokrywającą koszty przygotowania pakietu uczestnika w wysokości 15 zł.

Rejon

Piotrków Trybunalski

Kościół Akademicki Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej

Adres parafii

Rycerska 3
97-300 Piotrków Trybunalski

Koordynator

Paweł NawrockiTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Czerwona - Chrystusa Cierniem KoronowanegoPiotrków TrybunalskiPiotrków TrybunalskiParadyż43 km
Zielona - sługi bożej Wandy MalczewskiejPiotrków TrybunalskiPiotrków TrybunalskiParzno42 km
Niebieska - św. AleksegoPiotrków TrybunalskiPiotrków TrybunalskiPrzedbórz48 km
Żółta - św. IdziegoPiotrków TrybunalskiPiotrków TrybunalskiInowłódz48 km
Wspierają EDK