pl

Trasa EDK

brązowa - bł. Brata Marcina Oprządka

Początek
Chrzanów-Kościelec

Koniec
Czerna

Długość trasy
30 km

Suma podejść
886 m

Data EDK
26.03.2021

Godzina mszy św.
21:00

Trasa EDK

Trasa

Chrzanów - Bolęcin - Dulowa - Filipowice - Miękinia - Czerna

dodatkowe informacje o trasie

Trasa jest trasą o niewielkim stopniu trudności. W większości wiedzie ścieżkami przez las oraz drogami polnymi.
Ze względu na długość i poziom trudności trasa może być odpowiednia dla osób rozpoczynających udział w EDK lub mających mało czasu tej nocy.Dotarcie do punktu wyjścia i powrót z Czernej we własnym zakresie.

Udział w EDK bierzemy na własną odpowiedzialność, dlatego o bezpieczeństwo należy zadbać przede wszystkim samemu. Przestrzegamy zasad sanitarnych związanych ze stanem epidemii w naszym kraju. Należy posiadać elementy odblaskowe, aby na drogach publicznych być widocznym. Poruszamy się w grupie nie większej niż 5-osobowa lewą stroną jezdni dbając o widoczność z tyłu i przodu grupy (najlepiej, gdyby ostatnia osoba posiadała kamizelkę odblaskową lub światło święcące do tyłu). Tam gdzie jest to możliwe, korzystamy z chodnika i przejść dla pieszych. Należy zachować ostrożność zwłaszcza przy przekraczaniu torów kolejowych i drogi krajowej nr 79. Na trasie możemy natrafić na miejsca błotniste, które wymagają więcej wysiłku i istnieje ryzyko poślizgnięcia się. Aby nie zgubić się, należy korzystać ze śladu trasy  w urządzeniu mobilnym lub opisu i mapy. Koniecznie należy zapoznać się podstawowymi  zasadami bezpieczeństwa i przygotowania się do EDK w zakładce ZANIM WYRUSZYSZ.

dodatkowe informacje o rejonie

W tym roku EDK nie odbywa się w ściśle określonym terminie. Rejestrujemy się na trasę i można ją przejść w dowolnie wybranym momencie. Jednak proponujemy wspólne rozpoczęcie i przejście naszej trasy EDK w piątek, 26 marca, o godz. 21.00 (rozpoczęcie Mszy  świętej a potem wymarsz).
Rejestracja możliwa jest tylko on-line przez stronę edk.org.pl
Należy wziąć pod uwagę, że w kościele w czasie Mszy świętej w związku z epidemią może przebywać ograniczona ilość osób. Można we Mszy świętej uczestniczyć o innej godzinie (np. w swojej parafii) a tylko na trasę wyruszyć spod kościoła św. Jana Chrzciciela. Należy wydrukować sobie we własnym zakresie opis i mapę trasy  oraz rozważania Drogi Krzyżowej.

Rejon

Chrzanów-Kościelec

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela Chrzanów - Kościelec

Adres parafii

ul. Kościelna 2 A
32 500 Chrzanów

Koordynator

Siata Grzegorz