pl

ŻYCIE SAMO SIĘ NIE ZROBI!EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać.
To droga do nowego życia.

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa?

Wyprawa nocą

W zmiennych warunkach atmosferycznych

W milczeniu

Trasa około 40km

Z wyjątkowymi rozważaniami

Nowa forma duchowości

Rozważania

Tegoroczne rozważania to świadectwa członków Wspólnoty Indywidualności Otwartych, którzy abstrakcyjne prawdy zmienili na własne doświadczenia duchowe. Rozważania więc nie są napisane, raczej dobrze przeżyte. Dlaczego? Bo oparte są na owocach ich życia. To dzięki nim możemy bardziej zrozumieć, że EDK znaczy radykalną zmianę.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Aplikacja

Aplikacja przeznaczona dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Pokazuje lokalizację użytkownika na mapie z zaznaczoną trasą. Zawiera rozważania w formie tekstowej oraz audio. Podejmij wyzwanie i weź udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

W razie problemów z aplikacją spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie, bądź użyć opcji "Aktualizuj teraz" w ustawieniach.

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Jacek WIOSNA Stryczek (ur. 1963) - założyciel Stowarzyszenia WIOSNA - jednej z największych organizacji pozarządowych w Polsce, przywódca ogólnopolskich programów pomocowych - SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, ideodawca EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ, publicysta biznesowy, autor bestselleru „Pieniądze”, PR-owiec i happener, wieloletni duszpasterz akademicki. Przewodzi Wspólnocie Indywidualności Otwartych, Męskiej Stronie Rzeczywistości oraz Perle Kobiecości. Wraz z narzeczonymi obiera „Kurs na miłość”, przygotowując pary do sakramentu małżeństwa.

EDK to pierwszy globalny start-up duchowy ks. Jacka Stryczka.

Wielokrotnie wyróżniany za swą działalność społeczną i charytatywną. Laureat Nagrody Gentlemana   Roku 2015, Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta oraz Nagrody im. Władysława Stasiaka przyznawanej przez NIK, Społecznik Roku tygodnika Newsweek. Uznany za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób w polskim sporcie przez Magazyn Champion.

PAPIEŻ FRANCISZEK BŁOGOSŁAWI EDK

„Jego Świątobliwość, łącząc się duchowo z Organizatorami i wszystkimi Uczestnikami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, zachęca ich do ufnego powierzenia Chrystusowi siebie, swoich rodzin, przyjaciół i nieprzyjaciół, by w każdym z nich zamieszkał pokój i moc Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.”

Ekstremalny Ksiądz

Projekt Ekstremalny Ksiądz daje księżom wsparcie w rozwoju. Jest oparty o wizję księdza, który jest liderem życia społecznego. Który prowadzi ludzi w czasach, gdy oni sami się gubią. Jest on przewodnikiem dla wierzących i niewierzących. Ma autorytet, a nie tylko funkcję. Kluczowe obszary rozwoju to: wysiłek fizyczny i asceza, rozwój duchowości, składanie ofiary z siebie, „wiedzieć więcej”, kultura osobista, współpraca i wspieranie się.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Celestino Migliore - nuncjusz apostolski w Polsce w latach 2010–2016

Bo wciąż wielu czeka na drogę pięknego życia
Stwórz swój rejon Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Zostań liderem

Męska Strona Rzeczywistości powstała z potrzeby zmiany - zmiany standardowego spojrzenia na mężczyznę w Kościele. W MSR skupiamy się na pogłębianiu tożsamości płciowej mężczyzn w oparciu o wartości ewangeliczne. Realizujemy to poprzez podejmowanie wyzwań i zaangażowanie w pracę w 5 kluczowych obszarach MSR: duchowość, aktywność fizyczna, praca na rzecz innych, życie zawodowe, relacje.