es

2018 VCE ruta

Czerwona - Chrystusa Cierniem Koronowanego

De
Piotrków Trybunalski

A
Paradyż

Distancia
43 km

Excedencia
263 m

Fecha VCE
12.04.2019

Ruta

Piotrków Trybunalski - Zalesice - Kłudzice - Łęczno - Wójtostwo - Sulejów - Ostrów - Niewierszyn - Sieczka - Aleksandrów - Rożenek - Paradyż (Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego)

Información adicional

OSTATNIA DATA AKTUALIZACJI ŚLADÓW MAP I OPISÓW: 17/03/2018


W TRAKCIE DROGI MOŻESZ LICZYĆ WYŁĄCZNIE NA SIEBIE, NIE JEST ZAPEWNIONE ŻADNE ZABEZPIECZENIE TRASY ANI JAKAKOLWIEK POMOC MEDYCZNA.

 

KAŻDY PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE.

 

Trasa ma 43 km, przebiega w większości mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi oraz leśnymi i polnymi, miejscami fragmenty trasy mogą być błotniste.

Ze względu na stopień trudności trasa przeznaczona jest dla osób sprawnych fizycznie.

ZANIM WYRUSZYSZ Z DOMU KONIECZNIE:


 • przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka,
 • weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,
 • miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe),

 • sprawdź lokalną prognozę pogody,

 • poinformuj bliskich o planowanym wyjściu,

 • zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia,

 • przemyśl jak wrócisz po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej,

 • zapoznaj się ponownie z przebiegiem i charakterem wybranej trasy.

 • Warto przygotować sobie własny drewniany krzyż, mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking), wziąć ze sobą GPS, pliki z wgranymi śladami tras można ściągnąć ze strony, mieć mapę obszaru, po którym przebiega trasa EDK


Poranne msze św. w Paradyżu odprawiają się o godzinie 6:30 oraz 7:00.

Nie jest planowane wspólne zakończenie, każdy kończy swoją Ekstremalną Drogę Krzyżową indywidualnie. Powrót należy zapewnić sobie we własnym zakresie. Istnieje możliwość skorzystania z transportu publicznego - bezpośrednio przy sanktuarium znajduje się przystanek PKS, na którym zatrzymują się autobusy jadące do Piotrkowa Trybunalskiego.


PORUSZANIE SIĘ NA TRASIE:

 • W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.
 • Zgodnie z prawem EDK ma charakter długiego, indywidualnego przejścia.

 • Nie planuj nadmiernie długich postojów.

 • Na trasie, a szczególnie na fragmentach tras prowadzących poboczem jezdni należy zachować szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego. Poruszać się można w grupach mniejszych niż 10-cio osobowe. Konieczne jest posiadanie elementów odblaskowych.

 • Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.

 • W niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska.

INFO área - más información

Ekstremalna Droga Krzyżowa w rejonie Piotrków Trybunalski wyruszy w piątek, 12 kwietnia 2019 roku. Rozpoczniemy ją mszą św. o godzinie 19:00 w Kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Rycerska 3. 

 Zapisy odbywają się jedynie poprzez stronę www.edk.org.pl

Pakiety uczestnika będą wydawane w dniu wyjścia od godziny 18:00 na dziedzińcu klasztornym oraz bezpośrednio po mszy św. również na dziedzińcu klasztoru Panien Dominikanek.

W wydawanych materiałach znajdują się: mapa z zaznaczonym przebiegiem trasy, dokładny opis trasy, egzemplarz rozważań, opaska odblaskowa, pamiątkowa opaska.

Przy wydawaniu materiałów wnosimy opłatę pokrywającą koszty przygotowania pakietu uczestnika w wysokości 15 zł.

Zona

Piotrków Trybunalski

Kościół Akademicki Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej

Dirección

Rycerska 3
97-300 Piotrków Trybunalski

Coordinador

Paweł NawrockiEn la zona

NombreZonaDeADistancia
Czerwona - Chrystusa Cierniem KoronowanegoPiotrków TrybunalskiPiotrków TrybunalskiParadyż43 km
Zielona - sługi bożej Wandy MalczewskiejPiotrków TrybunalskiPiotrków TrybunalskiParzno42 km
Niebieska - św. AleksegoPiotrków TrybunalskiPiotrków TrybunalskiPrzedbórz48 km
Żółta - św. IdziegoPiotrków TrybunalskiPiotrków TrybunalskiInowłódz48 km
Socios de VCE