en

EDK 2018 Route

Pomarańczowa Św. Maksymiliana Marii Kolbe

From
Skarżysko-Kamienna

To
Skarżysko-Kościelne

Route length
48 km

Ascent
614 m

EDK date
12.04.2019

Route

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Rynek 64 – Rejów – Suchedniów Stokowiec - Mostki – Kaczka – „Wykus” – Rataje – Wąchock – Marcinków Górny – Skarżysko-Kościelne Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej.

Notes about route

Trasa przebiega głównie drogami szutrowymi i leśnymi, będziemy przechodzić przez klika strumieni i teren podmokły. W niektórych miejscach, to jest od miejscowości Kaczka do Ratajów, może nie być zasięgu telefonii komórkowej.Trasa pomarańczowa wymaga od uczestnika dobrego przygotowania fizycznego. Zalecamy zabrać ze sobą kije trekingowe. Czas przejścia całej trasy szacujemy na min. 12 godzin.Ostatnia stacja drogi krzyżowej jest oddalona około 6 km. od centrum Skarżyska-Kamienna, nie kursują tu autobusy komunikacji miejskiej. Na powrót będzie podstawiony bus około godziny 8-mej, który wykona dwa lub trzy kursy.  Najbliższy przystanek MKS jest za cmentarzem.

Udział w EDK jest indywidualny i trasę można przejść w dowolnym terminie, prosimy o odpowiednie przygotowanie się do przejścia zależne od pory roku, dnia, pogody oraz zapewnienie sobie powrotu z każdego punktu trasy i numerów alarmowych do odpowiednich służb, gdyby potrzebna była Państwu pomoc. Zachęcamy do zabrania ze sobą krzyża. Prosimy również o rozważenie czy dystans oraz trudności, z którymi można się spotkać na trasie są dla Państwa odpowiednie. Idąc na EDK należy mieć na sobie elementy odblaskowe, dobrze posiadać apteczkę. Każdy pielgrzym wyrusza na własną odpowiedzialność.  

INFO More info about area

EDK Rejonu Skarżysko Kamienna zaczyna się w piątek 12 kwietnia mszą świętą o godz. 18.00  w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia NMP Skarżysko Kamienna ul. Rynek 64.

Rejestracja odbywa się przez stronę https://www.edk.org.pl/, można też  zarejestrować się przed wyruszeniem na EDK na spotkaniu informacyjnym w dniu  07 kwietnia po wieczornej mszy w kościele u Franciszkanów, godz. 19.00

Spotkanie informacyjne (duchowość EDK, jak się przygotować, sprzedaż pakietów startowych itp.) odbędzie się w dniu  07 kwietnia po niedzielnej mszy św. w kościele u Franciszkanów, godz. 19.00.

Pakiety rozprowadzane będą w cenie 15,00 zł.

Area

Skarżysko-Kamienna

Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

Parish address

ul. Rynek 64
26-110 Skarżysko-Kamienna

Coordinator

Krzysztof KowalikRoutes in area

NameAreaFromToLength
brązowa - Św. Franciszka z AsyżuSkarżysko-KamiennaSkarżysko - KamiennaSkarżysko - Kamienna35 km
Pomarańczowa Św. Maksymiliana Marii KolbeSkarżysko-KamiennaSkarżysko-KamiennaSkarżysko-Kościelne48 km
Supporters of EWC