en

EDK 2018 Route

brązowa - Św. Franciszka z Asyżu

From
Skarżysko - Kamienna

To
Skarżysko - Kamienna

Route length
35 km

Ascent
437 m

EDK date
12.04.2019

Route

Skarżysko Kamienna - Skarżysko Kościelne - Lipowe Pole - obręb Pogorzałe - Zagórze - obręb Bzinek - obręb Młodzawy - Majków Anna - Skarżysko Kamienna

Notes about route

Trasa św. Franciszka poprowadzi nas nie tylko przez tereny zabudowane, ale również poprzez lasy oraz łąki, gdzie nie będziemy poruszać się wygodnymi chodnikami, ale duktami i ścieżkami leśnymi oraz drogami gruntowymi. Trasa została przygotowana tak, aby ominąć centrum naszego miasta  i prowadzi w większości przez nieoświetlone oraz błotniste tereny. Dokładny opis i mapa trasy zostaną dodane w postaci pliku PDF.Trasa wymaga dobrego przygotowania fizycznego.  


W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.
    Zgodnie z prawem EDK ma charakter długiego, indywidualnego przejścia.
    Nie planuj nadmiernie długich postojów.
    Na trasie, a szczególnie na fragmentach tras prowadzących poboczem jezdni należy zachować szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego. Poruszać się można w grupach mniejszych niż 10-cio osobowe.
    Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.
    W niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska.Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej sami zapewniają sobie powrót do domu.


Zanim wyruszysz z domu koniecznie:


 *przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka

  *weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych


  *  miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe).

INFO More info about area

EDK Rejonu Skarżysko Kamienna zaczyna się w piątek 12 kwietnia mszą świętą o godz. 18.00  w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia NMP Skarżysko Kamienna ul. Rynek 64.

Rejestracja odbywa się przez stronę https://www.edk.org.pl/, można też  zarejestrować się przed wyruszeniem na EDK na spotkaniu informacyjnym w dniu  07 kwietnia po wieczornej mszy w kościele u Franciszkanów, godz. 19.00

Spotkanie informacyjne (duchowość EDK, jak się przygotować, sprzedaż pakietów startowych itp.) odbędzie się w dniu  07 kwietnia po niedzielnej mszy św. w kościele u Franciszkanów, godz. 19.00.

Pakiety rozprowadzane będą w cenie 15,00 zł.

Area

Skarżysko-Kamienna

Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

Parish address

ul. Rynek 64
26-110 Skarżysko-Kamienna

Coordinator

Krzysztof KowalikRoutes in area

NameAreaFromToLength
brązowa - Św. Franciszka z AsyżuSkarżysko-KamiennaSkarżysko - KamiennaSkarżysko - Kamienna35 km
Pomarańczowa Św. Maksymiliana Marii KolbeSkarżysko-KamiennaSkarżysko-KamiennaSkarżysko-Kościelne48 km
Supporters of EWC