pl

Aktualności

16.02.2018

Wyjdź, aby znaleźć lepszy czas - ruszają zapisy na EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ

Ból, zmęczenie, modlitwa i kilkadziesiąt kilometrów przebytych nocą w samotności. W tym roku po raz dziesiąty w kilkuset miejscach w całej Polsce oraz w kilkunastu za granicą wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rekrutacja uczestników startuje w Środę Popielcową (14.02) na www.edk.org.pl

W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej chodzi o wyjście poza strefę komfortu i porzucenie jej na rzecz wyzwania. Nocna wędrówka w trudnych warunkach, fizyczny i psychiczny wysiłek na granicy wytrzymałości, a czasem już poza nią, dają pątnikom doświadczenie przekroczenia siebie, swoich ograniczeń i przyzwyczajeń, a to prowadzi ich do prawdziwej, głębokiej zmiany.

– Kiedy człowiek zrobi to raz, wie, że może zrobić to znowu. To dlatego EDK jest dla wielu ludzi przełomem. Pomaga im „odpalić” w sobie zmianę, otworzyć się na Boga i drugiego człowieka.

tłumaczy ks. Stryczek, pomysłodawca EDK i przywódca SZLACHETNEJ PACZKI oraz AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

„Droga pięknego życia” to tegoroczne hasło Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trud i wysiłek włożony do pokonania drogi i przezwyciężenia własnych słabości jest spory, ale satysfakcja większa.

W 2017 roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział ponad 50 tys. osób. Uczestnicy podjęli wyzwanie w 11 państwach, w tym w 252 miastach.

Podejmij wyzwanie, pokonaj drogę, zmierz się ze słabościami i spotkaj Go.

EDK 2018. Sprawdź jak się przygotować: tutaj

Wspierają EDK