pl

Aktualności

08.03.2016

2016: Rekordowa edycja EDK!

Do tegorocznej edycji zapisało się już ponad 12 tysięcy uczestników, choć nieoficjalne dane Stowarzyszenia mówią już o ponad 14 tysiącach. Dla porównania - w roku 2015 na EDK wybrało się 11 tysięcy wiernych.

Trud, zmęczenie, brud i dziesiątki kilometrów przebytych nocą, w kompletnym milczeniu. Choć EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA nie jest łatwa i wymaga ogromnej siły psychicznej i fizycznej, liczba uczestników rośnie w ogromnym tempie. Codziennie przybywa prawie 1000 uczestników, a do tegorocznej edycji zapisało się ich już ponad 12 tysięcy, choć nieoficjalne dane Stowarzyszenia mówią już o ponad 14 tysiącach. Dla porównania - w roku 2015 na EDK wybrało się 11 tysięcy wiernych.

- Długość i noc. Myślę, że przebycie na własnych nogach drogi dłuższej niż 42 km, zmienia człowieka. Kojarzy mi się to z powiedzeniem biegacza Emila Zatopka: Chcesz zacząć biegać, przebiegnij kilometr. Chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton. Parafrazując: Chcesz się pomodlić, odmów modlitwę. Chcesz zmienić swoje życie, przejdź EDK - mówi Marcin, uczestnik EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ.

EDK wyruszają 11. i 18. marca 2016. Na większość tras można zapisywać się praktycznie do ostatniej chwili, jednak na niektóre liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego, żeby mieć pewność, należy skontaktować się bezpośrednio z liderem danego rejonu, lub zapisać się przez stronę www.edk.org.pl

- Zapraszam Was do drogi krzyżowej – mówi Ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ideodawca EDK - Ona poprowadzi Was za Chrystusem do bycia chrześcijańskim liderem. A może również do współtworzenia nowego, lepszego świata. Razem z nami.

 

Wspierają EDK